ثبت حالت هاي چهره با تکنيک هاي اولويت ديافراگم :


بازديد : 340 


نمايندگي کانن 


چهره انسان يک حجم سه بعدي است و در زمان عکاسي از فاصله نزديک ، در صورت استفاده از يک ديافراگم نسبتا باز ؛ بخش هايي از صورت که در فو نيستند ؛ به صورت تار شده در عکس ممکن است ديده شوند.در اين مطلب ؛ نکاتي را در رابط با عدد ديافراگم لنز در عکاسي پرتره  مورد اشاره قرار مي دهيم .


f/2.8 بهترين حالت ديافراگم براي ثبت حالت هاي چهره مي باشد . 


 


زماني که از يک فاصله نزديک اقدام به عکاسي از صورت انسان در يک نماي بسته اقدام مي کنيم ؛ در رابطه با مقدار باز بودن دريچه ديافراگم ؛ دقت زيادي را بايد مبذول نمود .


 


در يک زاويه ديد مناسب , صورت انسان به صورت سه بعدي ديده شده و تاثيرات بوکه هاي موجود در پس زمينه به صورت بزرگنمايي شده ديده مي شوند . در صورت استفاده از يک ديافراگم بسيار باز ( مثل F1/4 ) تنها بخش کوچکي از صورت در فو قرار داده شده و مقداري از حالت ها چهره ممکن است از فو خارج باشند .


 


به طور معمول بهترين حالت ديافراگم براي ثبت حالت هاي چهره ؛ محدوده F2/8 مي باشد . در اين ديافراگم ؛ محوده فو لنز ؛ نواحي اطراف هر دو چشم را در بر مي گيرد و همچنين تمامي بخش هاي صورت نيز در فو قرار خواهند داشت . در اين شرايط ؛ تمامي حالت هاي چهره نيز با وضوح کامل در درون کادر تصوير ديده مي شوند .


 


در دو تصوير زير ؛ تفاوت هاي ديافراگم F2/8 و F1/2 در فو قرار دادن حالت هاي صورت ؛ مشاهده مي شوند .


نمايندگي کانن


 


نمايندگي کانن


 


نکاتي براي استفاده از ديافراگم F2/8 در عکاسي پرتره :
1 – در صورت پر نور شدن عکس :


 


در شرايط عکاسي در فضاي باز و يا محيط  هاي پر نور ؛ استفاده از f/2.8 موجب نوردهي بيش از اندازه در درون کادر تصوير ممکن است شود . عکاسي در محيط کاملا سايه و يا استفاده از ديافراگم هاي بسته تر بهترين راه کار در اين شرايط ؛ خواهند بود .


 


همچنين براي کاهش دادن مقدار نور ورودي به دوربين ؛ استفاده از ND نيز يکي از راهکار هاي قابل استفاده خواهد بود .


 


2 – براي به دست آوردن بوکه هاي بزرگتر :


براي به دست آوردن بوکه هايي بزرگتر در پس زمينه ؛ استفاده از ديافراگم هاي f/2.5 يا f/2 توصيه مي شود . در اين حالت ها ؛ ناحيه فو تصوير کوچکتر شده و عمق ميدان ديد در عکس به ميزان قابل توجهي کاهش مي يابد .


 


اما در هر صورت ؛ حتي کوچکترين لرزش دست موجب از بين رفتن نقطه فو تصوير مي شود و از اين روي به استفاده از سه پايه در اين شرايط نياز خواهد بود .


 


فو بر چشم نزديکتر به دوربين


انجام فو بر چشم نزديک به دوربين در زمان عکاسي پرتره ؛ يکي از کليدي ترين نکاتي است که بايد مورد توجه قرار داد  . در حالت فو بر چشم نزديک به دوربين ؛ تمامي حالت هاي چهره به صورت طبيعي و واقعي در تصوير نهايي مورد تاکيد قرار مي گيرند .


 


تنظيم ديافراگم لنز :


1 – دوربين را در مود AV قرار دهيد .


نمايندگي کانن


2 – دايل اصلي دوربين را بچرخانيد .3 – مقدار عدد ديافراگم را بررسي کنيد .


نمايندگي کانن


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


... رُگــآ |Яogα ... https://rubika.ir/MUSIC44 دبستان دوره دوم صفرپور ناحیه 2 شهرکرد بهترین روش خدمت رسانی در زمینه کامپیوتر نیمه گمشده ی من بازگشت Allison دانلود فیلم جدید و سریال با لینک مستقیم تاریخچه خودرو سازی شرکت BMW طلا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد